Relacje z wydarzeń

Konwersatorium historyczne szlakiem Armii Krajowej - Litwa, Białoruś (W związku z 70. rocznicą Akcji „Burza” Instytut Pamięci Narodowej zaprosił nauczycieli i studentów do wzięcia udziału w konkursie „70 lat po Burzy”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie scenariusza zajęć lekcyjnych na temat przebiegu akcji „Burza” w 1944 r. Nagrodą w konkursie były publikacje książkowe IPN, a laureaci zostali również zaproszeni do udziału w historycznym konwersatorium objazdowym do miejsc związanych z realizacją akcji „Burza” na Wileńszczyźnie.)

Podlaski Rajd Śladami kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" (Filmowa relacja z pierwszej edycji Podlaskiego Rajdu Śladami kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" organizowanego przez Stowarzyszenie "Grupa Wschód", Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Gminę Nowe Piekuty oraz Muzeum Wojska w Białymstoku. — w miejscu: Nowe Piekuty.)

Warszawska Masa Krytyczna Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Zaproszenie na Masę Krytyczną z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych).

Pogrzeb Jana Piwnika ps. Ponury (Jan Piwnik ps. "Donat", "Ponury" (ur. 31 sierpnia 1912 we wsi Janowice k. Ostrowca Świętokrzyskiego, zm. 16 czerwca 1944 pod wsią Jewłasze na Nowogródczyźnie) -- porucznik Wojska Polskiego i aspirant Policji Państwowej, pośmiertnie awansowany do stopnia majora, a następnie do stopnia pułkownika, legendarny dowódca partyzancki Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i na Nowogródczyźnie.)

Relacja z pogrzebu Zofii i Stefana Korbońskich (1 października 2012 r. w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Zofii i Stefana Korbońskich.  Po Mszy trumny z ciałami Korbońskich zostały przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej. Śp. Zofia i Stefan Karbońscy  spoczęli w krypcie świątyni, w Panteonie Wielkich Polaków.)

Wystawa Polska Walcząca (relacja z otwarcia wystawy pt. "Polska Walcząca").